Tratament avio pentru combaterea țânțarilor, muștelor și a căpușelor în Comuna Săucești
2018-08-07 11:26:47

Primăria Comunei Săucești, va efectua miercuri 8 August 2018, primul tratament din acest an pentru combaterea țânțarilor, muștelor și a căpușelor.

Acesta se va aplica în intervalul orar 06.00-10.30, în condiţii meteorologice favorabile, pe o suprafață totală de 600 hectare și constă în pulverizarea aeriană ultrafină a substanțelor de combatare a țânțarilor, muștelor și a căpușelor.

Substanțele folosite sunt avizate de către Comisia Națională pentru Produse Biocide.

Așadar, facem apel la toți crescătorii de albine, să ne sprijine în acest demers și  să țină albinele închise în intervalul  orar 06.00 – 10.30.

Vă mulțumim !

Conducerea Primăriei Săucești