Înhumare Moșneguțu Costel
2019-09-28 12:51:00

Primarul Comunei Săucești mulțumește tuturor celor care s-au implicat atât material cât și instituțional pentru posibilitatea de a urma rânduielile creștinești de înhumare a concetățeanului nostru Moșneguțu Costel.
Prin Serviciul Public de Asistență Socială care a facut demersurile necesare, atât la spital cât și la serviciul municipal de stare civilă, au fost întocmite formalitățile necesare pentru obținerea certificatului de deces și de înhumare.
Toate aceste demersuri au fost susținute atât prin implicarea preotului din parohie precum și a cetățenilor comunității care au dorit sa participe printr-un aport financiar la înhumarea creștinească a defunctului Moșneguțu Costel.
O comunitate unită și la bine și la rău, în jurul instituțiilor locale reprezentative!
Asta este normalitatea! Dumnezeu să-l odihnească!