Informări Urbanism

Informare cetățeni - monitorizarea râului Siret
2020-06-24 12:47:07

În atenția locuitorilor Comunei Săucești!!

Ca urmare a precipitaţiilor înregistrate în ultima perioadă, Primăria Comunei Săucești prin Serviciul Voluntari pentru Situații de Urgență (S.V.S.U.) împreună cu Apele Române - Administrația Bazinală de Apă Siret monitorizează în permanență cursul râului Siret pentru evitarea posibilelor inundații.
Personalul specializat din cadrul aparatului de specialitate a Primăriei Comunei Săucești verifică în mod constant cotele râului Siret, cu scopul de a preîntâmpina orice situație ce prezintă factori de risc asupra comunității.
Vă asigurăm că întreprindem toate măsurile necesare pentru siguranța comunității săuceștene!

Conducerea Primăriei Săucești.