Informări Urbanism

Curs de calificare profesională
2020-01-23 15:20:02

Dorind să vină în sprijinul persoanelor interesate să participe la cursul de calificare „Îngrijitoare bătrâni la domiciliu", Primăria Comunei Săucești va încheia un unui protocol de colaborare cu Fundația de Sprijin Comunitar Bacău(F.S.C.).

Cursul se va desfășura începând cu data de 03.02.2020 la sediul Primăriei Comunei Săucești ,   pe o perioadă de 9 săptămâni după un program stabilit de membrii F.S.C. Bacău. Formatorul va încheia contracte de școlarizare cu fiecare participant în parte , iar valoare taxei de participare este de aproximativ 500 lei. Cerificatul de calificare profesională obținut este recunoscut atât în România cât și pe teritoriul Uniunii Europene.

Pentru mai multe informații, rugăm persoanele interesate să se adreseze Serviciului de Asistență Socială din cadrul Primăriei Comunei Săucești sau telefonic la 0234/215.131.