Anunț privind depozitarea deșeurilor
2019-06-12 11:15:20

În atenția locuitorilor Comunei Săucești.

Pentru a veni în sprijinul locuitorilor, Primăria Comunei Săucești pune la dispoziția locuitorilor, recipiente specializate pentru realizarea de compost (crengi, iarbă, resturi vegetale), în baza solicitărilor depuse la sediul Primăriei.
Reamintim populației comunei că, în conformitate cu prevederile legale în vigoare, este strict interzisă depozitarea deșeurilor voluminoase (crengi, iarbă, resturi vegetale, moluz, resturi construcții, etc) în pubelele distribuite pentru colectarea deșeurilor municipale.

În cazul nerespectării acestor prevederi, se vor aplica sancțiunile contravenționale corespunzătoare în baza dovezilor preluate la momentul constatării contravenției.

Conducerea Primăriei Săucești!