Știri și evenimente

07-08-2018

Tratament avio pentru combaterea țânțarilor, muștelor și a căpușelor în Comuna Săucești

07-08-2018

REABILITARE DRUM JUDEȚEAN DJ 207 F

07-06-2018

Sistare apa

03-05-2018

In atentia locuitorilor comunei Saucesti

ANUNT - APA POTABILA

10-04-2018

În atenția locuitorilor din Săucești - mutare stație microbuz

În atenția locuitorilor din Săucești
Primăria comunei Săucești va începe demararea realizării obiectivului " Plan de semnalizare pe DC 14 comuna Săucești, județul Bacău ", procedură de marcare și semnalizare pe DC 14, începând de la intrarea în Bogdan Vodă și până la ieșirea din localitatea Săucești, la podul peste pârâul Turbata. În urma nenumăratelor sesizări primite de la participanții la trafic și pentru siguranța călătorilor, vă anunțăm că, începând cu data de 16.04.2018, stația de microbuz ad hoc din dreptul magazinului sătesc din centru comunei Săucești va fi mutată în zona Bazei Sportive Săucești, unde de asemenea este prevăzută și o trecere de pietoni.