Știri și evenimente

10-04-2018

În atenția locuitorilor din Săucești - mutare stație microbuz

În atenția locuitorilor din Săucești
Primăria comunei Săucești va începe demararea realizării obiectivului " Plan de semnalizare pe DC 14 comuna Săucești, județul Bacău ", procedură de marcare și semnalizare pe DC 14, începând de la intrarea în Bogdan Vodă și până la ieșirea din localitatea Săucești, la podul peste pârâul Turbata. În urma nenumăratelor sesizări primite de la participanții la trafic și pentru siguranța călătorilor, vă anunțăm că, începând cu data de 16.04.2018, stația de microbuz ad hoc din dreptul magazinului sătesc din centru comunei Săucești va fi mutată în zona Bazei Sportive Săucești, unde de asemenea este prevăzută și o trecere de pietoni.

15-03-2018

ÎNTRERUPERE ALIMENTARE CU APĂ BOGDAN VODĂ

Primăria comunei Săucești vă aduce la cunoștintă că în data de 15.03.2018 între orele 10.00 - 12.00 exista posiblitatea întreruperii alimentării cu apă în Bogdan Vodă, datorită unei avarii pe strada 30 Noiembrie.

ACHIZITIE LEMN DE FOC
28-02-2018

ACHIZITIE LEMN DE FOC

ANUNȚ ACHIZITIE LEMN DE FOC - ETAPA I
Primăria Comunei Săucești vă aduce la cunoștință etapele ce trebuie parcurse pentru cumpărarea de lemn pentru încălzirea locuințelor și lemn de lucru de la Ocolul Silvic de stat după cum urmează :
Pasul 1.Orice persoană interesată trebuie să depună cererea la sediul Primariei cu necesarul lemnului de foc sau de lucru până la data de 30.04.2018.
Pasul 2.Cererile se centralizează și se transmit ocolului silvic de stat
Pasul 3.Ocolul silvic comunică volumul de lemn de foc și lemn de lucru disponibil spre vânzare
Lista de prețuri practicată de Ocolul Silvic poate fi consultata la sediul Primariei.
Pentru mai multe detalii va rugam sa consultati secțiunea Anunțuri Achiziții publice din meniul principal.