Știri și evenimente

10-04-2018

În atenția locuitorilor din Săucești - mutare stație microbuz

În atenția locuitorilor din Săucești
Primăria comunei Săucești va începe demararea realizării obiectivului " Plan de semnalizare pe DC 14 comuna Săucești, județul Bacău ", procedură de marcare și semnalizare pe DC 14, începând de la intrarea în Bogdan Vodă și până la ieșirea din localitatea Săucești, la podul peste pârâul Turbata. În urma nenumăratelor sesizări primite de la participanții la trafic și pentru siguranța călătorilor, vă anunțăm că, începând cu data de 16.04.2018, stația de microbuz ad hoc din dreptul magazinului sătesc din centru comunei Săucești va fi mutată în zona Bazei Sportive Săucești, unde de asemenea este prevăzută și o trecere de pietoni.

15-03-2018

ÎNTRERUPERE ALIMENTARE CU APĂ BOGDAN VODĂ

Primăria comunei Săucești vă aduce la cunoștintă că în data de 15.03.2018 între orele 10.00 - 12.00 exista posiblitatea întreruperii alimentării cu apă în Bogdan Vodă, datorită unei avarii pe strada 30 Noiembrie.