OBȚINERE FINANȚARE PROIECT EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ȘI REȚEA DE CANALIZARE
2017-07-20 11:08:51

Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene (MDRAPFE) a publicat ieri 19.07.2017 lista obiectivelor de investiții și sumele alocate acestora care vor fi finanțate prin Programul Național De Dezvoltare (PNDL) - etapa a II-a pentru perioada 2017-2020.
     Comuna Săucești a primit prin PNDL 2017 -2020 suma de 6,879,133.00 lei pentru realizarea obiectivului de investiții   " Extindere rețea de alimentare cu apă și rețea de canalizare în satele Săucești, Bogdan Vodă și Schineni, comuna Săucești, județul Bacău ".
     Actualmente Comuna Săucești se află în etapa semnării contractului de finanțare urmând ca în perioada imediat următoare să înceapă procedurile de achiziție.