Știri și evenimente

MULȚUMIRI
16-08-2017

MULȚUMIRI

Imi face o deosebita placere de a adresa multumiri tuturor cetatenilor care au participat in numar mare la cea de-a V-a ediție a Zilelor Comunei Saucesti.
Toata sustinerea pe care am avut-o in ultimii ani ma responsabilizeaza si mai mult pentru a-mi face datoria fata de cetatenii comunei si pentru a pune in aplicare toate proiectele pe care mi le-am asumat, iar datoria mea este sa nu va dezamagesc.

Cu respect,
Primarul Comunei Săucești,
VALENTIN MANEA

OBȚINERE FINANȚARE PROIECT EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ȘI REȚEA DE CANALIZARE
20-07-2017

Obținere finanțare pentru proiectul EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ȘI REȚEA DE CANALIZARE ÎN SATELE SĂUCEȘTI, BOGDAN VODĂ ȘI SCHINENI, COMUNA SĂUCESTI, JUDEȚUL BACĂU în sumă de 6,879,133.00 lei

Informare
16-05-2016

Informare

Informarea este efectuata de UAT COMUNA SAUCESTI, localitatea Saucesti, str. 1 Decembrie, nr.101, telefon 0234/215218, ce solicita de la ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA SIRET BACAU,AVIZ DE GOSPODARIRE A APELOR, pentru ,,Extindere retea de alimentare cu apa si canalizare,str.Cornisei, sat Bogdan-Voda, comuna Saucesti, judetul Bacau.