Știri și evenimente

16-08-2017

MULȚUMIRI

Imi face o deosebita placere de a adresa multumiri tuturor cetatenilor care au participat in numar mare la cea de-a V-a ediție a Zilelor Comunei Saucesti.
Toata sustinerea pe care am avut-o in ultimii ani ma responsabilizeaza si mai mult pentru a-mi face datoria fata de cetatenii comunei si pentru a pune in aplicare toate proiectele pe care mi le-am asumat, iar datoria mea este sa nu va dezamagesc.

Cu respect,
Primarul Comunei Săucești,
VALENTIN MANEA

20-07-2017

OBȚINERE FINANȚARE PROIECT EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ȘI REȚEA DE CANALIZARE

Obținere finanțare pentru proiectul EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ȘI REȚEA DE CANALIZARE ÎN SATELE SĂUCEȘTI, BOGDAN VODĂ ȘI SCHINENI, COMUNA SĂUCESTI, JUDEȚUL BACĂU în sumă de 6,879,133.00 lei

Informare
16-05-2016

Informare

Informarea este efectuata de UAT COMUNA SAUCESTI, localitatea Saucesti, str. 1 Decembrie, nr.101, telefon 0234/215218, ce solicita de la ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA SIRET BACAU,AVIZ DE GOSPODARIRE A APELOR, pentru ,,Extindere retea de alimentare cu apa si canalizare,str.Cornisei, sat Bogdan-Voda, comuna Saucesti, judetul Bacau.

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia a III-a
14-08-2015

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia a III-a

Festival Concurs National de Cantece si Dansuri Populare "MUGURAS SAUCESTEAN" 14-15 August 2015, Editia a III-a

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, Editia a III-a
14-08-2015

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, Editia a III-a

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, 14-16 August 2015, Editia a III-a

Ziua Internationala a varstnicilor
28-09-2014

Ziua Internationala a varstnicilor

Primaria Saucesti sarbatoreste Ziua Internationala a varstnicilor. Invitam seniorii din comuna Saucesti sa isi serbeze ziua alaturi de noi in data de 28.09.2014 la caminul cultural din Saucesti. Invitati speciali: Crucea Rosie Bacau, Ansamblul "Muguras Saucestean".

Sarbatorirea celor 50 de ani de casnicie
28-09-2014

Sarbatorirea celor 50 de ani de casnicie

Casnicia este un edificiu care trebuie recladit zilnic. V-ati cladit zilnic, ajungand sa aniversati nunta de aur. Aniversarea nuntii este o sarbatoare a dragostei, increderii si tolerantei. La Multi Ani familiilor care isi aniverseaza peste 50 de ani de casatorie!
Va vom sarbatori in data de 28.09.2014 la caminul cultural din Saucesti!

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia a II-a
12-08-2014

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia a II-a

Festival Concurs National de Cantece si Dansuri Populare "MUGURAS SAUCESTEAN" 14-15 August 2014, Editia a II-a

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, Editia a II-a
07-08-2014

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, Editia a II-a

ZILELE COMUNEI SAUCESTI, 13-16 August 2014, Editia a II-a

Spectacolul datinilor si obiceiurilor de iarna
31-12-2013

Spectacolul datinilor si obiceiurilor de iarna

Spectacolul datinilor si obiceiurilor de iarna, care a avut loc in centrul comunei Saucesti.

Impodobirea bradului de Craciun in Saucesti
23-12-2013

Impodobirea bradului de Craciun in Saucesti

Concert de colinde
23-12-2013

Concert de colinde

Concert de colinde care a avut loc in satul Siretu, comuna Saucesti.

Actiune umanitara in comuna Costache Negri, Judetul Galati
30-10-2013

Actiune umanitara in comuna Costache Negri, Judetul Galati

In urma inundatiilor survenite în mai multe zone din tară, Organizatia Judeteană Bacău a Partidului Social Democrat a initiat o campanie de colectare si distibuire de alimente, haine si articole de strictă necesitate destinate locuitorilor afectati in urma acestor calamitati.

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia I
06-08-2013

Festivalul "MUGURAS SAUCESTEAN", Editia I

Festival Concurs National de Cantece si Dansuri Populare "MUGURAS SAUCESTEAN" 14-15 August 2013, Editia I